wordpress counter

Видео: Како да излупите киви со помош на лажица?

Кивито е едно од највкусните овошја, со мека текстура и слатко-кисел вкус. Сепак, има еден проблем при неговото консумирање – неговата лушпа.

Ако ја лупиме на конвенционален начин, со помош на нож, фрламе еден дел од овошјето. За да не се случува тоа, ви предлагаме еден совет.

Станува збор за лупење на кивито со помош на лажица. Лупењето на овој начин е мошне едноставно. Имено, отстранете ги краевите на плодот и потоа внимателно внесете ја лажицата во кивито. Свртете еден круг со неа и извадете го плодот од лушпата.

За да ви стане појасно, погледнете го видеото:

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Џејми Оливер стана готвач на фановите на „Манчестер Сити“

Славниот англиски готвач Џејми Оливер потпиша 5-годишен договор со кој тој е одговорен за храната која ќе се служи на...

Close