wordpress counter

Белата куќа со свое пиво

Веќе знаеме дека американскиот претседател е голем љубител на пивото. Но, сега, Белата куќа има и сопствено пиво.

Пивото е наречено „White House Honey Brown Ale“ и е првиот алкохолен пијалак произведен во Белата куќа.

Погледнете како се приготвува ова пиво:

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Топла салата од млади компири

Топлата салата од млади компири е прекрасно предјадење. Се приготвува брзо и едноставно, и на тој начин ќе имате доволно...

Close