wordpress counter

Како да направите вода со вкус

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (2 гласа, просек: 5,00 од 5)


Придобивките од пиењето вода на сите ни се познати. Ќе бидеме поздрави, со помалку токсини во себе, со намален ризик од срцев удар и здрава и свежа кожа. Но, оваа статија е наменета за нешто друго. Денес ќе ви дадеме предлог како да приготвите ароматизирана вода.

Земете поголем бокал и наполнете го со вода. Користете вода која најмногу ви одговара или ја преферирате. Основниот тип на ароматизирана вода е кога во неа ќе ставите парчиња лимон. Ако сакате друг вкус, употребете некој друг цитрус или мешавина од цитруси.

Водата може да се ароматизира и со парчиња краставици и секако, не заборавајте дека и нането и другите зачини се одличен додаток. Зачините користете ги посебно или во комбинација со краставица или лимон.

Важно: употребете само еден тип овошје за еден бокал или комбинација од слични овошја.

За да добие на вкус, водата нека отстои најмалку 10 минути во фрижидер.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Кој е најбогатиот готвач на светот?

Магазинот „Форбс“ објави список на највлијателни познати лица кои заработуваат најмногу во текот на годината. На тој список има луѓе...

Close