wordpress counter

Коктел „Cherry Slice“

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (1 гласа, просек: 5,00 од 5)


За време на тенискиот турнир „Американ oпен“, гледачите често се редеа пред „Grey Goose“ баровите и нарачуваа еден посебен пијалак – „Cherry Slice Vodka Cocktail“. Еве го и рецептот за него:

СОСТОЈКИ (1 коктел)
● 2 дела „Grey Goose Cherry Noir Vodka“
● ¾ дела сок од лимон
● ¾ дела сируп
● малку сода
● мраз

ПРИГОТВУВАЊЕ
Ставете мраз во висока чаша. Измешајте ги вотката, сокот од лимон и сирупот. Ставете ја смесата во чаша. На крај, додадете сода и полека промешајте. Декорирајте со цреша.

за сируп
● 2 дела шеќер
● 1 дел вода

ПРИГОВУВАЊЕ
Зовријте ја водата. Растворете го шеќерот во неа, со постојано мешање. Оставете да се излади и да се згусне.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Голема кражба на јаворов сируп

Кражбата на јаворов сируп од еден склад во Квебек, каде се чувале државните стокови резерви на сируп од јавор во...

Close