wordpress counter

Пијалак: „Nescafé Caramel Cooler“

Пијалак: „Nescafé Caramel Cooler“

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој пијалак е за секој љубител на кафе, кој ужива во вкусот на карамел. Подготовката е лесна и трае само 15 минути. СОСТОЈКИ... 

Ден за вкусни пијалаци: Чоко-банана смуди и фрапе од јогурт и јагоди

Ден за вкусни пијалаци: Чоко-банана смуди и фрапе од јогурт и јагоди

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Недела ја прогласивме за ден на вкусни пијалаци. Денешните рецепти ќе ви помогнат да подготвите чоко – банана смуди и... 

Вински туризам (3 дел)

Вински туризам (3 дел)

Во претходните статии прошетавме низ многу европски вински региони. Денес, пиеме вино и шетаме низ Жирансон во Франција, Херез во Шпанија и Халкидики...