wordpress counter

Зелен, енергетски смути

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (2 гласа, просек: 5,00 од 5)


Овој пијалак е одличен начин да се наполните со енергија токму во текот на овие студени денови. Освен енергија, ова смути е одличен извор на сите витамини и минерали кои му се потребни нашиот организам.

Се подготвува за 15-тина минути.

СОСТОЈКИ
● ½ шолја листови од магданос
● 4 листови кељ (да се отстрани тврдиот средишен дел)
● 1 шолја свежи или смрзнати бобинки (боровинки, малини, капини)
● 1 банана, исечена на тркалца
● 1 голема лажица мелени семки од лен

ПРИГОТВУВАЊЕ
Сите претходно наведени состојки се ставаат во блендер или соковник и се додаваат 2 литри вода. Се мешаат за да се добие хомогена смеса. Доколку смесата ви изгледа премногу густа, додадете уште малку вода.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Пет правила за совршено рижото

Колку пати сте се нашле во ситуација да не ви испадне рижотото онака како сте го замислувале? За да не...

Close