wordpress counter

Артичоки со бри сос

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (4 гласа, просек: 5,00 од 5)


Станува збор за едноставен, но мошне вкусен рецепт. При приготвувањето на овој рецепт бидете сигурни дека имате бри со врвен квалитет. Употребете многу мајчина душица и бадеми за убав вкус и крцкавост.

СОСТОЈКИ (2 порции)
● 2 големи артичоки, отстранета горната четвртина и дршките
● 100 гр бри, сечкано на парчиња
● ½ шолја павлака за готвење
● 1 жолчка
● ¼ шолја рендан пармезан
● 1 мала лажица листови од мајчина душица
● 2 големи лажици ситно дробени бадеми

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: во поголем сад ставете вода и малку сол. Варете ги артичоките десетина минути, а потоа добро исцедете ги. Во помал сад, измешајте ги сирењето и павлаката. Садот ставете го на умерен оган и оставете убаво да се истопи. Мешајте повремено.

Чекор 2: кога добро ќе се измеша смесата, исклучете го шпоретот. Ставете ја жолчката, пармезанот, мајчината душица и бадемите. Наполнете ги артичоките со смесата и наросете со уште малку пармезан. Вака приготвените артичоки ставете ги во сад за печење кој претходно сте го премачкале со масло. Печете кратко (10-тина минути) за да се добие крцкав вкус.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Шест одлични места во Копенхаген (2 дел)

Ако веќе немате среќа да добиете маса во најдобриот ресоран на светот „Нома“, чиј сопственик е нашинецот Рене Реџепи, тогаш...

Close