wordpress counter

Тестенини со панчета и печурки

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (3 гласа, просек: 5,00 од 5)


Тестенините се секогаш добар избор за било кој оброк во текот на денот. Ги има во мал милион комбинации, а ние денес се решивме за тестенини со панчета, печурки и сос од црвено вино.

СОСТОЈКИ (за 4 лица)
● 3 дл говедска супа
● 2 дл црвено вино
● 3 големи лажици маслиново масло
● 350 гр свежи печурки
● морска сол и бибер
● 200 гр панчета, ситно насечкана
● 40 гр путер, исечен на коцки
● 3 големи лажици сечкана жалфија
● 1 голема лажица исечкан рузмарин
● 450 гр тестенини
● рендан пармезан

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: загрејте ги супата и виното до вриење, а потоа намалете го огнот и варете уште 15-20 минути (да остане 2,5 дл течност). Во сад за пржење, загрејте 2 лажици масло и пропржете ги печурките. Зачинете со сол и бибер и потоа ставете ги на чинија.

Чекор 2: загрејте го преостанатото масло и додадете ја панчетата. Пржете 10-тина минути. Додадете ги супата, виното и зачините. Загрејте неколку минути за да стане погусто. Потоа, додадете ги и печурките.

Чекор 3: сварете ги тестенините според упатството на пакувањето. Процедете ги и сочувајте половина шолја од водата во која сте ги вареле. Измешајте ги тестенините со смесата со печурки. Мешајте на умерен оган и додавајте лажица по лажица од водата (околу 5 минути). Сервирајте со пармезан.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Затворен еден од најстарите ресторани

Едно од најголемите обележја на Њујорк од светот на гастрономијата, ресторанот „Stage Deli“, престана со работа пред две недели. Ресторанот...

Close