wordpress counter

Мини пици со кашкавал, сирење и лутеница

Мини пици со кашкавал, сирење и лутеница

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој рецепт веруваме дека ќе ве натера да влезете во кујна и да го приготвите. Пицата е едно од омилените јадења на сите... 

Супа од тиква, лук и црвени пиперки

Супа од тиква, лук и црвени пиперки

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Денешниот рецепт е една прекрасна супа со многу вкусови во неа. Се подготвува брзо и едноставно, а уживањето е гарантирано.... 

Салата од модри патлиџани и магданос

Салата од модри патлиџани и магданос

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е мошне интересна салата (може да послужи и како сос) која ја прават нашите јужни соседи. Мошне е вкусна и е вистинско...