wordpress counter

Салата на скара

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (4 гласа, просек: 5,00 од 5)


Иако, кога зборуваме за салата и зеленчук најдобро е да се јадат свежи, понекогаш малку миризлив чад од скара нема да им наштети на состојките. Напротив, само ќе го збогати и онака одличниот вкус.

СОСТОЈКИ (за 4 порции)
● 1 китка зелена салата
● ¼ шолја виолетов кромид, сечкан на прстени
● 10 мали домати, исечени на половина
● 5 филети бела риба
● маслиново масло
● оцет
● пекорино, рендано

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: измијте ја зелената салата. Ставете ја на скара на висока температура. Печете околу 3 минути, додека не добие малку потемна боја. Исечете ја на парчиња со големина од 5 сантиметри. Запечете ги на скара и филетите бела риба.

Чекор 2: ставете ги во чинијата за сервирање доматите, прстените кромид и сарделите. Додадете маслиново масло и оцет. На крајот, декорирајте со рендано пекорино и зачинете со сол и бибер.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Тулумби

Маја Долеска Прилеп Нашата редовна читателка и вљубеник во храната, Маја, ни испрати еден навистина интересен рецепт. Станува збор за...

Close