wordpress counter

Серијал летни салати – Гарден Паста салата

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (4 гласа, просек: 5,00 од 5)


Ви претставуваме рецепт кој е комбинација од паста, бавно печено пилешко, зеленчук и лесен сос. Вкус измислен како за летниот период. И не само тоа, туку и ќе ве извади ако случајно ви налетаат гости.

СОСТОЈКИ
• 250 гр пилешки гради
• сок од половина лимон
• 40 гр (1 шолја) спанаќ
• 130 гр (1 шолја) моркови
• 2 големи лажици масло од репка
• 2 шолји цветови од брокула
• 4 шолји макарони
• сол и бибер
• ¼ шолја мајонез
• 1 голема лажица сенф

ПОДГОТОВКА
Загрејте ја рерната на 180°С. Ставете фолија во сад за печење и наредете ги парчињата пилешко месо откако сте ги намачкале со сол и бибер. Посипајте со сок од лимон и масло од репка и потоа печете околу 1 час.

Сварете ги макароните, со тоа што две минути пред да бидат готови ставете ги во садот и цветовите од брокула. Процедете и сочувајте ¼ шолја од водата во која сте ги вареле макароните. Ставете ги макароните и брокулите во длабок сад и додадете од водата и сокот од печеното месо.

Откако месото ќе се излади, отстранете ја кожата и коската и месото исечкајте го на мали парченца.

Во помал сад измешајте ги мајонезот, сенфот и малку сварените моркови и спанаќ. Смесата додадете ја кон салатата. Можете да посолете и додадете бибер според вкус.

Related Posts with Thumbnails