wordpress counter

Супа од тиква, карфиол и морков

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (2 гласа, просек: 5,00 од 5)


Ова е рецепт за една мошне вкусна, кремаста супа која одлично оди во овие есенски денови. Покрај тоа, мирисот и вкусот комплетно ќе ве освојат. За да се приготви, потребни се следните:

СОСТОЈКИ
● 1 главица карфиол (не многу голема)
● 4 моркови
● 200 гр тиква
● 1 главица кромид, сечкан
● малку павлака за готвење
● маслиново масло
● сол и бибер
● малку магданос, сечкан
● коцка за супа

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: исечете ги карфиолот, морковите и тиквата на мали коцки. На маслиново масло, пропржете го ситно сечканиот кромид, а потоа додадете го зеленчукот и ставете вода и коцка за супа.

Чекор 2: варете на умерен оган, сè додека не омекне зеленчукот. Кога ќе биде мек, иситнете го со миксер, вратете го во садот, додадете малку павлака за готвење и зачинете по желба. Пред сервирање украсете со малку магданос.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Рецептите од новиот филмски хит „Хобит“

Како што се приближува премиерата на новиот филм „Хобит: Неочекувано патување“, така и компанијата „Варнер Брос“ открива дополнителни и ексклузивни...

Close