wordpress counter

Потпечена фритата со зеленчук

Потпечена фритата со зеленчук

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Фритата е јадење кое се базира на јајца, слично на омлет или киш, но дополнето со состојки како месо, сирење, зеленчук или... 

Италијански шпагети со ќофтиња

Италијански шпагети со ќофтиња

(7 гласа, просек: 5,00 од 5) Можеби, на прв поглед, комбинацијата од тестенини и ќофтиња ќе ви звучи непознато, но верувајте, овој специјалитет е неверојатно... 

Јуфки со павлака

Јуфки со павлака

(9 гласа, просек: 4,78 од 5) Сигурно кога ќе го пробате ова јадење ќе се сетите на снаодливоста на вашата баба, која иако во моментот немала полн фрижидер...