wordpress counter

Сендвич со сочно свинско месо

Сендвич со сочно свинско месо

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) За овој рецепт ќе ви бидат потребни само 10-тина минути активна работа, но и два часа стрпливо чекање. Според нас, за вкусот... 

Таљатели во сос од вино и сливи

Таљатели во сос од вино и сливи

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) За денес ви предлагаме уште еден рецепт за тестенини во комбинација со вино и сливи. Приготвувањето трае околу 40-тина минути,... 

Чоколадни колачиња со ликер од роза

Чоколадни колачиња со ликер од роза

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Мали чоколадни колачиња или како што уште се нарекуваат – чоколатини, се одличен десерт за кое било време од денот. Може...