wordpress counter

Свински бифтек во сос од сенф

Свински бифтек во сос од сенф

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова јадење е вистински избор за богат викенд-ручек. За подготвка не треба многу време, а и состојките се едноставни и можат... 

Раженчиња со месо од мисирка, спанаќ и инчуни

Раженчиња со месо од мисирка, спанаќ и инчуни

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Месото од мисирка е едно од највкусните меса кои може да се најдат на трпезата. Секако, ако е приготвено на вистинскиот начин.... 

Пилешко месо со маслинки на ловечки начин

Пилешко месо со маслинки на ловечки начин

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Денешниот рецепт е за вкусен ручек во кој може да ужива целото семејство. Приготвувањето е едноставно, без премногу состојки,...