wordpress counter

Слатки и солени кроасани како вкусен појадок

Слатки и солени кроасани како вкусен појадок

(6 гласа, просек: 5,00 од 5) Класичниот француски појадок не се приготвуа лесно, но трудот секако ќе ви се исплати. Денес ви претставауваме два рецепти... 

Фалафел со тахини сос

Фалафел со тахини сос

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е еден навистина посебен специјалитет кој ни доаѓа од традиционалната либанска кујна. Фалафелот се ќофтиња од леблебија,... 

Месо од мисирка во сос од бело вино

Месо од мисирка во сос од бело вино

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Верувале или не, ова е италијанско јадење. Станува збор за специјалитет од јужните делови на Италија, кој е навистина вкусен.... 

Страница 30 од 142« Прва...1020...2829303132...405060...Последна »