wordpress counter

Супа од печена пченка, јогурт и мента

Супа од печена пченка, јогурт и мента

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Вкусот и мирисот на печената пченка е речиси незаменлив. Кога на тоа ќе ја додадеме свежината што ја имаат јогуртот и ментата,... 

Пилешко месо на кралски начин

Пилешко месо на кралски начин

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој рецепт е предлог за богат ручек, како што кажува и самото име на специјалитетот. Убава комбинација од месо, зеленчук... 

Шницли од бифтек со рузмарин

Шницли од бифтек со рузмарин

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) За овој вкусен деликатес ќе ви бидат потребни: СОСТОЈКИ ● 750 гр бифтек ● 2 мали главици виолетов кромид ● 150 гр горгонѕола ●...