wordpress counter

Торта со кафе

Торта со кафе

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Веруваме дека нема поголемо задоволство за љубителите за кафе и колач во моментот кога ќе успеат да ги спојат овие два вкуса... 

Чоколадни пралини со брусница и лешници

Чоколадни пралини со брусница и лешници

(9 гласа, просек: 5,00 од 5) Ви подаруваме рецепт десерт кој тотално ќе ве воодушеви. Ова чоколадо не се купува, туку настанува во вашата кујна. Со многу... 

Забајоне

Забајоне

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Забајоне е фатастичен десерт, кој веруваме дека ќе ве остави без зборови. Барем додека го јадете. Најчесто се консумира... 

Страница 1 од 2812345...1020...Последна »