wordpress counter

Слатки и солени кроасани како вкусен појадок

Слатки и солени кроасани како вкусен појадок

(6 гласа, просек: 5,00 од 5) Класичниот француски појадок не се приготвуа лесно, но трудот секако ќе ви се исплати. Денес ви претставауваме два рецепти... 

Фалафел со тахини сос

Фалафел со тахини сос

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е еден навистина посебен специјалитет кој ни доаѓа од традиционалната либанска кујна. Фалафелот се ќофтиња од леблебија,... 

Табуле

Табуле

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Табуле е ориентална салата, особено карактеристична за арапскиот свет. Ова е традицонално мезе, кое подоцна преку Кипар...