wordpress counter

Канелони со блитва и козјо сирење

Канелони со блитва и козјо сирење

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Станува збор за модификација на класичните канелони, па наместо секаде користената комбинација од спанаќ и сирење (рикота),... 

Пржено тофу со зеленчук

Пржено тофу со зеленчук

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој рецепт е совршен кога сакате ручек без месо, а посебен е затоа што можете да го приготвите во секоја сезона и да одберете... 

Супа од печена пченка, јогурт и мента

Супа од печена пченка, јогурт и мента

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Вкусот и мирисот на печената пченка е речиси незаменлив. Кога на тоа ќе ја додадеме свежината што ја имаат јогуртот и ментата,...