wordpress counter

Супа од леќа и моркови

Супа од леќа и моркови

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Денешниот ден решивме да го зачиниме со една вкусна зеленчукова супа. Не бара многу време ниту состојки, а резултатот е... 

Вегетаријанска лазања

Вегетаријанска лазања

(8 гласа, просек: 5,00 од 5) Вегетаријанската лазања е едно од оние јадења кои не само што се добри по вашето здравје, туку се и неверојатно вкусни. Иако... 

Кус кус со бобинки

Кус кус со бобинки

(1 гласа, просек: 1,00 од 5) Кус кус со бобинки е вегетаријанско јадење кое со задоволство ќе го консумираат и љубителите на месо, како и децата. Се подготвува...