wordpress counter

„Pizzaiola“ стек

„Pizzaiola“ стек

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова вкусно јадење ни доаѓа од околината на Неапол во Италија. Таму, сосот од домати се користи во секоја прилика, од пица,... 

Полнети тиквички со бешамел сос

Полнети тиквички со бешамел сос

(15 гласа, просек: 4,87 од 5) Тиквичките можат да се полнат на милион начини. За денес, ние одбравме да ги наполниме со шунка и крем сирење. Ова вкусно... 

Свински котлети со пиво

Свински котлети со пиво

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Пивото одлично се комбинира со зачинети јадења од која било светска кујна. Кога користите пиво за готвење, нека биде тоа...