wordpress counter

Новогодишно мени: Пилешко со сос од домати

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (1 гласа, просек: 5,00 од 5)


Ако се мислите што да приготвите за новогодишниот ручек, еве еден oдличен специјалитет. Станува збор за главно јадење со префинет сос од домати и одбрана комбинација од зачини.

СОСТОЈКИ (4 лица)
● 600 гр шери домати
● 6 големи лажици маслиново масло
● 1 голема лажица мешан сув зеленчук
● сол и бибер
● 1 голема лажица „Ворчестер“ сос
● 600 гр пилешки гради без коска
● 1 кромид, ситно насечкан
● 2 големи лажици оцет
● 3 големи лажици магданос
● 3 големи лажици листови естрагон

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: загрејте ја рерната на 230 степени. Во сад, промешајте ги доматите, маслиновото масло и зачините. Во сад за пржење, загрејте 1 лажица масло и пропржете ги 1 минута доматите. Потоа ставете ги 15 минути во рерна и оставете ги да пуштат сок. Префрлете ги во сад и зачинете со „Ворчестер“ сос.

Чекор 2: зачинете го пилешкото месо со сол и бибер. Загрејте 2 лажици масло и додадете го пилешкото месо. Пропржете сè додека не добие златно-кафена боја. Потоа, ставете го во рерна 8-10 минути. Откако ќе се испече, оставете 5 минути да се излади.

Чекор 3: во тава загрејте една лажица масло и пропржете го кромидот. Додадете ги доматите, оцетот и варете сè додека се згусне. Зачините со сол и бибер. Исечете го пилешкото месо на парчиња и прелијте го со сос од домати. Декорирајте со магданос и естрагон.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Топло чоколадо за двајца

Загрејте се во овие зимски денови со топло чоколадо кое можете да го приготвите во својот дом. Овој пијалак споделете...

Close