wordpress counter

Ослич филети со мед

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (1 гласа, просек: 5,00 од 5)


Осличот е риба карактеристична за студените води на Атлантикот и Пацификот и се лови на длабочини поголеми од 50 метри. Најпознати видови за комерцијален улов се новозеландскиот ослич и севернопацифичкиот ослич.

Денешниот рецепт не бара посебен вид на ослич, туку само малку од вашето време и неколку состојки.

СОСТОЈКИ
● 1 пакување ослич филети
● 30 мл маслиново масло
● сол и бибер
● 1 мала лажица рендана кора од лимон
● 1 мала лажица рендана кора од портокал
● 250 мл павлака за готвење
● 1 лажица ситно сечкан свеж босилек (или 2 мали лажици сув босилек)
● 1 мала лажица мед

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: загрејте ја рерната на 180 степени. Премачкајте го садот за печење со путер.

Чекор 2: извалкајте ги филетите во брашно, но само од едната страна. Со таа страна свртена надолу, редете ги филетите во огноотпорен сад за печење. Зачинете со сол и бибер. Посипете со рендана кора од лимон и портокал. На крајот, врз рибата, полијте мед.

Чекор 3: печете ја рибата 15-20 минути. На сосот што останал од печењето, додадете му павлака и босилек и варете го околу 5 минути на силен оган, додека не добие на густина. Сосот прелијте го преку рибата и сервирајте со варен ориз, брокула или компири.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Чоколадни интегрални рози

Катерина Милошевска Нашата читателка Катерина ни испрати еден навистина сладок рецепт. Станува збор за чоколадни интегрални рози, кои се одличен...

Close