wordpress counter

Шницли од бифтек со рузмарин

Шницли од бифтек со рузмарин

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) За овој вкусен деликатес ќе ви бидат потребни: СОСТОЈКИ ● 750 гр бифтек ● 2 мали главици виолетов кромид ● 150 гр горгонѕола ●... 

Сом во сос од шафран

Сом во сос од шафран

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е еден предлог за навистина убав, вкусен ручек. Рецептот е за главно јадење, а приготвувањето трае околу 30-тина минути.... 

Риба на жар

Риба на жар

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Ако зборуваме за медитеранската кујна, тогаш таа не може да се замисли без сина и бела риба. Од сините риби преовладуваат...