wordpress counter

Рижото со брокула и туна

Рижото со брокула и туна

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Со оглед на состојките и богатиот вкус, овој специјалитет можете да го приготвите и како предјадење, но и како главно јадење.... 

Лиснато тесто со мелено месо и фета сирење

Лиснато тесто со мелено месо и фета сирење

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова јадење можете слободно да го приготвите и послужите како главно јадење кое ќе го одушеви секој член на вашето семејство.... 

Морски плодови со зеленчук

Морски плодови со зеленчук

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Морските плодови се секогаш добар избор за вкусен ручек. Ако ги искомбинираме со зеленчук и добро вино, тогаш ќе се почувствуваме...