wordpress counter

Шпагети болоњезе со пилешко, сланина и спанаќ

Шпагети болоњезе со пилешко, сланина и спанаќ

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) За денешниот неделен ручек ви предлагаме една несекојдневна комбинација на тестенини болоњезе, каде наместо мелено месо... 

Божиќно мени – Главно јадење: Лосос во сос од црвено вино и печурки

Божиќно мени – Главно јадење: Лосос во сос од црвено вино и печурки

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Лосос во сос од црвено вино и печурки Доколку ви е здодеано од истото мени за празничните вечери, ова е совршен рецепт за... 

Божиќно мени – Предјадење: Супа од печурки

Божиќно мени – Предјадење: Супа од печурки

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Супа од печурки Шитаке печурката е екстремно здрава и вкусна. Таа се користи во многу земји во борбата против ракот. Покрај...