wordpress counter

Сочна печена мисирка

Сочна печена мисирка

(11 гласа, просек: 5,00 од 5) Почнува сезоната на празници и слави, а со тоа и постојаната паника во кујната. Годинава можете да го промените малку вообичаеното... 

Јагула во сос

Јагула во сос

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Веќе е добро познато дека јагулата има омега-3 масти кои се добри за нашето срце, но многумина ја избегнуваат поради масниот... 

Рижото со црно вино и блитва

Рижото со црно вино и блитва

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Блитвата е зеленчук многу сличен на спанаќот. Може да се најде на нашите пазари или во супермаркетите. Станува збор за медитеранска...