wordpress counter

Похувани полжави

Похувани полжави

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Ќе признеме дека ова е малку необичен рецепт, со оглед дека ретко полжавите се дел од нашата трпеза. Но, тие имаат малку маснотии... 

Рижото со шафран

Рижото со шафран

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Рижото со шафран е лесно јадење во кое можете да уживате секогаш кога ќе посакате. Мошне е вкусно, а подготовката е вистинска... 

Песто паста со салата од авокадо и лосос

Песто паста со салата од авокадо и лосос

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) За денеска ви предлагаме тестенина приготвена со авокадо, песто и риба. Интересна комбинација, која можете да ја сервирате...