wordpress counter

Филе од мисирка со зелена боранија и цвекло

Филе од мисирка со зелена боранија и цвекло

(2 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој викенд ви подаруваме навистина вкусен и посебен рецепт. Не само што ќе направите убав ручек, туку и ќе ги внесете сите... 

Печена риба со домати и маслинки

Печена риба со домати и маслинки

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Со оглед дека подолго време немаме објавено рецепт со риба, се решивме за еден навистина посебен оброк. Богат оброк со вкус... 

Чорба со целер и црн тартуф

Чорба со целер и црн тартуф

(6 гласа, просек: 5,00 од 5) Оваа чорба не е само обична чорба која може да ја украси нашата домашна трпеза и да биде само предјадење на главното јадење....