wordpress counter

Пилешки крилца со кокос

Пилешки крилца со кокос

(5 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е рецепт кој е инспириран од азиската кујна и е одличен и како предјадење и како главен оброк. Сосот е сладок и вкусен... 

Лосос во сос од портокал и суви кајсии

Лосос во сос од портокал и суви кајсии

(4 гласа, просек: 5,00 од 5) Со оглед дека летото се распосла со сета своја убавина и топлина, за овој викенд ви предлагаме јадење кое не е тешко за јадење... 

Мариниран говедски стек со сино сирење

Мариниран говедски стек со сино сирење

(6 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова јадење е одличен избор за убав и вкусен неделен ручек. За да подготвите 4 порции, ќе ви бидат потребни само 20-тина минути....