wordpress counter

Лосос во лиснато тесто и сос од спанаќ

Лосос во лиснато тесто и сос од спанаќ

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова вкусно јадење е одличен избор за убав ручек во кој ќе уживате со сите сетила. Спаѓа во јадења со риба и за подготовка... 

Лигњи со пршута

Лигњи со пршута

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Морската храна и традицијата на консумирање на суво месо, одат рака под рака. Ова е еден токму таков рецепт. Рецепт кој ќе... 

Аргентинско пилешко со пченка

Аргентинско пилешко со пченка

(Нема гласови) Овој специјалитет е навистина одличен избор за неделниот ручек. Ручек кој ќе ги собере најблиските и ќе ги истакне вашите кулинарски...