wordpress counter

Лосос со песто

Лосос со песто

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Овој рецепт е за лесно јадење од риба со сочно песто од семки од тиква и коријандер. Можете да го сервирате како главно јадење... 

Ролувано свинско месо со панчета

Ролувано свинско месо со панчета

(3 гласа, просек: 5,00 од 5) Ви претставуваме еден навистина убав рецепт за богат ручек. Веруваме дека сите покрај трпезата ќе бидат подеднакво среќни... 

Печено пиле

Печено пиле

(1 гласа, просек: 5,00 од 5) Ова е едно од најконсумираните јадења кај нас и во повеќе други земји. Претпоставуваме дека голем дел од вас знаат да го...