wordpress counter

Ролувано свинско месо со панчета

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (3 гласа, просек: 5,00 од 5)


Ви претставуваме еден навистина убав рецепт за богат ручек. Веруваме дека сите покрај трпезата ќе бидат подеднакво среќни и задоволни кога ќе биде сервирано ова гастрономско ремек дело.

СОСТОЈКИ
● 2,3 кг месо од свински гради
● 400 гр панчета
● 250 гр брусници
● 2 главици кромид
● 4 чешниња лук
● малку свежо рендан ѓумбир
● 1 мала лажица цимет
● 1 врзоп магданос
● 200 гр путер
● 200 гр лебни трошки
● црвен пипер
● 1 јајца
● сол и бибер

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: исчистете го месото од свински гради од коските. Посолете и попрскајте бибер од двете страни. Во сад, пропржете го на путер ситно сечканиот кромид и лук.

Чекор 2: потоа, додадете ги брусниците и магданосот. На крај, додадете лебни трошки, 1 јајце, сол и бибер по вкус. Оставете смесата да се излади, ставете ѓумбир и цимет, а потоа со неа премачкајте ја внатрешната страна од месото. Замотајте го месото, наредете листови панчета еден до друг и врзете го со кујнски конец.

Чекор 3: печете на температура од 160 степени со повремено додавање на вино и супа. Печете од 90-110 минути. По печењето, оставете малку да се излади и сервирајте.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Нова перспектива во фотографирањето на храна

Францускaтa фотографка Надеж Мерио го пренесе фотографирањето на храна на едно сосема поинакво ниво. Таа трансформираше продукти за да изгледаат...

Close