wordpress counter

Похувано биено сирење

1 глас2 гласа3 гласа4 гласа5 гласа (6 гласа, просек: 5,00 од 5)


Маја Доле­ска
Прилеп

Денешниот рецепт ни го испрати нашата редовна читателка Маја. Станува збор за навистина вкусно предјадење.

СОСТОЈКИ
● 200 гр биено сирење
● брашно
● 2 јајца
● лебни трошки
● сусам

ПРИГОТВУВАЊЕ
Чекор 1: во еден сад ги матиме јајцата, додека во други два сада ги ставаме брашното и лебните трошки.

Чекор 2: сирењето го сечеме на парчиња. Ги земаме парчињата сирење и прво ги валкаме во брашно, а потоа во јајце, лебни трошки и сусам. Така подготвени ги ставаме во претходно загреано масло. Се пржат додека да зацрвенат и додека сирењето не стане растегливо.

Похуваното биено сирење може да се декорира со сос од павлака и домат.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Ишлери

Веруваме дека сите имате слушнато или веќе имате пробано ишлери. Овој десерт можете да го приготвите и во домашни услови:...

Close