wordpress counter

Ентони Бoрдејн со нова книга-готвач во октомври

По пауза од 10 години, славниот готвач и кулинарски авантурист, Ентони Бoрдејн ја издава својата втора книга-готвач, насловена „Appetites“.

Книгата ќе содржи рецепти од неговите патувања, но и рецепти кои тој ги приготвува во својот дом за своите пријатели и семејството. Тој самиот вели дека книгата содржи „рецепти кои секој треба да знае да ги приготви“.

Издавачката куќа „Ecco Books“ на својот „Instagram“ профил го најави издавањето на книгата за 25 октомври 2016 година.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Се отвори „Little Box – Shop & Wine“

Резиденцијалниот објект „Парк Резиденс“ се збогати со уште една нова содржина. Во склоп на објектот од утре сите посетители ќе...

Close