wordpress counter

ОМИЛЕНА ШОЛЈА ЗА КАФЕ

cupНеодамна направеното истражување на психологот Том Стафорд од универзитетот во Шефилд открива дека вкусот на кафето е многу подобар ако е сервирано во омилените шолји. На тој начин, сите оние кои веруваа дека за добра шолја од омилениот пијалок не е доволно само добро кафе туку многу повеќе, добија и научна поткрепа на својата теорија. Истражувањето вели дека 65% од Британците имаат омилена шолја која им го прави потполно уживањето во црната напивка.

Сигурни сме дека и вие имате омилена шолја во која го изведувате ритуалот. Испратете ни слика од неа и онаа која најмногу ќе ни се допадне ќе ја објавиме на порталот. Сликајте и праќајте!
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Related Posts with Thumbnails