wordpress counter

Сладолед од кој може да се опиете

Овој сладолед содржи вино од чија количина навистина може да се опиете. Станува збор за производот „Wine Ice Cream“ на производителот „Mercer’s“. Со оглед дека има вкус на сладолед, виното помалку ќе го почувствувате, но набрзо може да почувствувате дека сте се поднапиле.

Интересно е дека ова не е прв сладолед на база на вино, но е прв кој има 5% алкохол во себе. Се произведува во 6 вкуса: вишна Мерло, чоколaдо Каберне, праска Зинфандел, Порто, малина Шардоне и Ризлинг.

Цената за пакување од 500 милилитри е 300 денари, а можете да го консумираат само постари од 18 години.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Полнети шамињони со домати

Полнетите шампињони се навистина вкусно предјадење кое може да се приготви за секоја прилика. Можете да ги полните со месо...

Close