wordpress counter

Сладолед од соја сос

Јапонскиот производител на слатки, „Yamani Soy Sauce Co.“, започна да продава принцес крофни полнети со сладолед од соја. Интересно е дека дел од профитот е наменет за обнова на еден град кој беше разрушен од разорното цунами минатата година.

Да се вратиме на сладоледот. Овој производ е микс од соја сос и сладолед, а резултатот е добро избалансиран солено-сладок вкус кој е совршен за летните месеци. Компанијата објави дека планира нови необични видови сладоледи со доаѓањето на есента.

Десертот се продава по цена од 150 денари.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Како да мерите состојки без помошни садови?

Оние наши читатели/ки кои често готват, знаат приближно колку е тешка одредена количина на брашно, сол, шеќер или некоја друга...

Close