wordpress counter

„Вино-Скоп 2012“

Од 10-ти до 14-ти октомври, во Скопје ќе се одржи шестиот по ред фестивал на виното – „Вино-Скоп“. Традиционално, фестивалот на доброто вино, вкусната храна и одличната забава ќе се одржи на Плоштадот „Македонија“, а покровител е градот Скопје.

За време на 5-те фестивалски дена ќе може да уживаме во пијалаците на „Тиквеш“, „Стоби“, „Бовин“, „Сковин“, „Дудин“, „Попова кула“, „Имако“, „Картал“, „Попов“, „Пивка“, „Винарница Охрид“, „Радевски“, „Вардарска долина“, „Пелистерка“, „Шато Камник“, „Визба Валандово“, „Шато Сопот“, „Филовски“ и „Алтан-ракија“. Производите на „Жи-ва“ ќе бидат на располагање за сите што ќе почувствуваат глад.

За забавата ќе бидат одговорни Игор Џамбазов и Гуру Харе бенд, „Нови вал се враќа“ („ПОПС“), „Нокаут“, Миле Кузмановски, Тони Китановски и „Черкези“, „KAL BEND“ од Србија, „BAILDSA“ од Грција, „OFFCESTRA“ од Косово, Венко Серафимов, Џафер, Љупчо Фис, а ќе има и чалгии и тамбураши.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Сè за витамините: Витамин Е

Витаминот Е или токоферол е моќен антиоксиданс. Тоа е витамин кој се раствора во мастите и се складира во телото...

Close