wordpress counter

Фото: Највкусните комбинации на храна

Фотографот на храна, Кајл Драер, доаѓа од Тенеси, САД и ни ги претставува овие комбинации на фотографии на храна од кои веруваме дека ќе ви се разбудат сите сетила.

Можеме да видиме месо во комбинација со црвено вино и аспарагус, потоа млеко со браунис, вода со шпагети и ќофтиња, саке со суши, бело вино и риба, пиво и переци, пиво и хот дог.

Секој пар е уникатна комбинација и веруваме дека вашиот апетит веднаш ќе се разбуди откако ќе ги погледнете овие прекрасни фотографии на американскиот уметник:

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

3-Д принтер за храна

Овој принтер за храна не е првиот уред од ваков тип, но секако е еден од најнапредните. Уредот го развија...

Close