wordpress counter

Како изгледа оброкот на олимпијците?

Додека сè уште сме под импресии од Летните олимписки игри во Лондон, ви презентираме навистина интересни фотографии.

Дизајнерката Сара Паркер, заедно со фотографот Мајкл Боуџам и нутриционистот Ден Бенардот ни ги пренесоа оброците на олимпијците преку фотографии.

Во продолежние ќе можете да погледнете како изгледаат порциите на еден просечен олимпиец, атлетичар, фрлач на кладиво, гимнастичар, тријатлонец.

Инаку, Сара Паркер е англиска дизајнерка која дипломирала на Брајтон. Работела за „The Guardian Weekend Magazine“, „Ikea“, „Honda“ и „Uniqlo“. Мајкл е познат британски фотограф, додека Ден е доктор, чија специјалност е исхрана на спортисти.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Салата од краби, диња и босилек

Необичните гастро комбинации некако се заштитен знак на летото. Токму таква е и салатата на нашето денешно мени. Важно е...

Close