wordpress counter

Книга: „Fifty Shades of Chicken“

„Fifty Shades of Chicken“
Автор:
Ф. Л. Фаулер
Изда­вач: „Clarkson Potter“

Оваа книга содржи 50 различни рецепти за пилешко месо и секој нареден е позаводлив од претходниот, a вашата вечера ја трансформира во предигра. Приказната се одвива помеѓу готвачот и госпоѓицата Пиленце, со која се алудира на Анастасија Стил, главната протагонистка на трилогијата „50 Shades of Grey“.

Како и Анастасија, така и госпоѓица Пиленце се наоѓа во милост и немилост на доминатен маж (во случајот гладен готвач) кој сака да ја приготви на 50 различни начини.

Според издавачот, станува збор за пародија во три акта: првиот дел се едноставни рецепти за печење, вториот е посветен на идеални вечерни јадења, додека третиот е климакс на готвењето со употреба на различни напредни техники.

Книгата може да се порача пореку веб страницата www.amazon.com, а за што станува збор, најдобро да видите на следното видео:

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Шпанската шунка не знае за криза

„Jamon Iberico“ или за нас попозната како шпанска сушена шунка, се продава како алва. Продавниците се преполни со купувачи и...

Close