wordpress counter

Омилените ресторани на Гвинет Полтроу

Гвинет Полтроу е една од најдобрите англиски актерки. Покрај актерство, нејзина втора окупација е храната. Токму затоа, решивме да ги претставиме нејзините омилени ресторани.

Baboo“, Њујорк
Се наоѓа во Гринвич Вилиџ и ова е место каде започнува кариерата на Марио Батали. Ако не можете да резервирате место, секогаш постои можност да се напиете и да каснете нешто „од нога“ на шанкот.

City House“, Нешвил
Познат по својата сицилијанска кујна, овој ресторан ќе ве освои со јадења како супа од грав и пекорино или пченкарен леб. Секако и одлично италијанско вино.

Chisou“, Лондон
Гвинет  ја обожува едноставноста на овој јапонски ресторан. Покрај неизбежното суши, тука се нудлите, салатите и супите.

Tapas24“, Барселона
Во овој шпански ресторан Гвинет секогаш доаѓа кога сака да се присети на своите тинејџ години кои ги поминала во Шпанија и да ужива во пататас бравас или во крокети со ибериска шунка.

Dar Marjana“, Маракеш
Овој ресторан е сместен во „ријад“, традиционална мароканска куќа која има прекрасна градина и централен двор со зелени и бели плочки. Препорака од Гвинет: пита од гулаби.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Артичоки со бри сос

Станува збор за едноставен, но мошне вкусен рецепт. При приготвувањето на овој рецепт бидете сигурни дека имате бри со врвен...

Close