wordpress counter

Познати личности кои работеле во „Мекдоналдс“

Многу познати личности пред да направат успешни кариери продавале хамбургери и пржени компирчиња. Голем дел од нив своето прво работно искуство го стекнале токму во најголемиот американски синџир за брза храна – „Мекдоналдс“.

Пред да стекнат светска слава, ѕвездите како Пинк, Шерон Стоун, Шанаја Твејн, Сил, Џеј Лено, Џејмс Франко, Рејчел Мекадамс и многу други поминале определно време работејќи во некои од рестораните на „Мекдоналдс“.

Меѓу нив се и Џеф Безос, основачот и извршен директор на веб страницата Amazon.com, како и познатиот атлетичар и носител на бројни олимписки медали, Карл Луис. Интересно е да се напомене дека 1 од 8 Американци работеле во „Мекдоналдс“ во определен момент од својот живот.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Совршено кафе

Повеќето од нас не можат да си го замислат почетокот на денот без кафе. Просечениот конзумент дневно внесува околу 280...

Close