wordpress counter

Рецептите од новиот филмски хит „Хобит“

Како што се приближува премиерата на новиот филм „Хобит: Неочекувано патување“, така и компанијата „Варнер Брос“ открива дополнителни и ексклузивни детали, со цел да ги држи фановите возбудени поради новото патување во Средната земја.

Еден од нивните најнови напори е веб страницата посветена на рецептите од Средната земја. На страницата се наведени бројни рецепти за кои можете да гласате или пак вие самите да пријавите рецепт на кој ќе наидете при „патувањето“ низ земјите на Толкин.

Рецептите вклучуваат појадок, апетисани и додатоци, супи и салати, главно јадење и десерти. Така може да налетате на главното јадење „Полнет џигер од риба според Голум“ или „Кексите на Билбо“. Посетете ја веб страницата тука и уживајте во гастрономијата на Средната земја.

Related Posts with Thumbnails