wordpress counter

Видео: Голо глазирање на…?

Постапката на глазирање би одела некако вака:

1. Наполнете ја вашата спатула со убава количина чоколадо
2. Притиснете силно со својот алат врз влажните страни
3. Масирајте ги страните и бидете сигурни дека сте ги наполниле сите дупчиња…

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Видео: Како да излупите киви со помош на лажица?

Кивито е едно од највкусните овошја, со мека текстура и слатко-кисел вкус. Сепак, има еден проблем при неговото консумирање -...

Close