wordpress counter

Видео: Приготвување на бурито во вселената

Буритото е храна која веќе се подготвува на секое ќоше и може да се јаде, што се вели, од нога. Слично како и бурекот, гирото или хамбургерот. Претпоставуваме дека сте уживале во неговиот вкус.

Но, приготвувањето на бурито во вселената е сосема друга приказна. Замислете како ви се врти буритото, без гравитација, додека се обидувате да го направите и да му ги ставите сите состојки. Бесценето!

Во видеото подолу ќе видите сцена во која еден астронаут се подготвува за неговата вселенска прошетка со лесна, летечка ужинка.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

Палачинки со печурки, гриер и спанаќ

Ова е класичен француски рецепт, во кој веруваме дека ќе уживате. За 8 порции, ќе ви бидат потребни следниве: СОСТОЈКИ...

Close