wordpress counter

Диета за цврсти стомачни мускули (3 дел) – Предлог мени

Во претхoдните две продолженија ги објаснивме основите на „Abs“ диетата, дадовме бројни совети, а ги споменавме и нејзините предности и недостатоци. Доколку се решите на оваа диета, ние ви даваме едно предлог мени на дневно ниво.

Појадок
Смути – во блендер, промешајте јогурт со ниска масленост, банана, сок од портокал и сурутка.

Меѓуоброк
Бадеми
Мандарини

Ручек
Туна на скара
Блитва со маслиново масло

Меѓуброк
Крекери од интегрално брашно и намаз од леблебија

Вечера
Пилешко месо и зеленчук

Вечерна ужинка
Портокал

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Нов хит-пијалак

Нов хит-пијалак го преплави американскиот пазар. Станува збор за комбинација од пивото „Бадвајзер“ и познатиот бренд за сок од домати,...

Close