wordpress counter

Ѓумбир против менструални болки

Ѓумбирот е растение од фамилијата на лијани со потекло од Кина. Покрај свеж, ѓумбирот (сушен или во прав) се користи и како зачин. Но, освен во гастрономијата, ѓумбирот има значајна примена и во медицината, особено народната медицина.

Со векови во Азија се користи за лечење на мачнини, проблеми со варењето, забоболка, крварење, ревматизам и срцеви заболувања. Облозите од ѓумбир му помагаат на телото да се ослободи од насобраните масни наслаги и токсини кои создаваат застој во протокот на енергија.

Денес дури постои и ѓумбиротерапија која е корисна при вкочанети и болни мускули, хорнични болки во грбот, како и кај луѓе кои долго консумирале млеко и млечни производи кои во бубрежната зона создаваат слуз.

Топли облоги од ѓумбир
Делуваат на многу акутни и хронични болки како што се ревматизам, артритис, болки во грбот, менструални болки;

Овозможуваат брзо опоравување после воспалителни состојби како бронхитис, запалување кај бубрезите и мочниот меур, инфекција на простата, цревни воспалувања, улцери и апцеси;

Помагаат во разградувањето на насобраните масти и минерали, камен во жолчка и бубрези, цисти на јајниците и градите;

Ги опушта напнатите мускули;

При оштетени ткива кај скршени коски, овие облоги може да го забрзаат обновувањето на оштетените делови.;

Ѓумбиротерапија дома
Загрејте 5 литри вода. Изрендајте корен од ѓумбир во памучна вата или газа, врзете ја цврсто и ставете ја во садот со врела вода. Важно е водата да не врие и ѓумбирот да не се вари за да не ги загуби своите важни состојки.

По неколку минути, кога водата ќе добие златно-костенлива боја и ќе прими мирис на ѓумбир, натопете во течноста мек пешкир и добро исцедете го. Силно истријте ги рацете, нозете, грбот, вратот, рамената и деколтете, но не и градите.

Тријте ги нозете и рацете во насока кон срцето, а стомакот со кружни движења. За неколку секунди кожата ќе се зацрвени и со оглед на забрзаната циркулација целото тело ќе се загрее, освежи и наполни со енергија.

Во студените и свежи денови можете да направите и купка од ѓумбир. Наполнете ја кадата со топла вода, ставете 2 лажици ѓумбир и една лажица морска сол и промешајте со рака.

Related Posts with Thumbnails
Коментирај

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.

MILK

©2009-2017. Сите права се задржани.  |  „Гурман“ е регистрирана трговска марка.

Материјалите и содржините објавени на порталот се во интелектуална сопственост на издавачот и смеат да се користат само за лични, некомерцијални потреби.
Забрането е копирање, преземање, менување, адаптација или било какво друго користење на содржините без претходно писмено одобрување од сопственикот на правата.

Водич за совршена скара (4 дел)

Во претходните три дела од статијата објаснивме како најдобро се приготвуваат рибата, пилешкото и свинското месо. Денешниот, последен текст од...

Close